Víra tvá tě uzdraví. Pravda nebo blábol?

V souvislosti s mým uzdravením z úzkostně depresivní nemoci, hrály velikou roli zelené potraviny – ječmen a chlorella.

Ty nejčistší zelené potraviny, které v drogerii ani v lékárnách nenajdete. Ty, které si kupujete přímým prodejem, nebo rovnou od firmy. Už jsem o nich psala ve svém příběhu a v eBooku: Nestyďte se za depresi, aneb 7 zásadních kroků k uzdravení, který si můžete zdarma stáhnout >> zde.

S odstupem času bych řekla, že při uzdravování hrály velmi významnou roli. Tak z 55%.  Ale zpočátku jsem si myslela, že jejich role je daleko, daleko vyšší. Zásadní! Tak 90%. No, to bylo na začátku mého návratu k životu, v době, kdy se mi život opravdu velmi zploštil. A zelenáče byly to jediné, o co jsem se opřela.

Nikdy by mě nenapadlo, myslet si, že mi zelené potraviny pomohou z deprese!!!

 

Mluvila jsem o nich snad úplně všude a se všemi. Chtěla jsem, aby mí nejbližší, má rodina, příbuzní, přátelé, i kolegové z bývalé i současné práce věděli, že EXISTUJÍ zelené potraviny. 

Chtěla jsem jim vysvětlit rozdíl mezi volně prodejnými zelenáčky a těmi mými. Zároveň vysvětlit rozdíl mezi léky a zelenými potravinami. Na jakém principu pracují. Co v těle dělají. Co mohou od nich očekávat.

Začala jsem se o ně více zajímat. Četla jsem knihy, setkávala se s lidmi, kterým zelenáčky pomohly se zdravím, chodila jsem na přednášky a byla i na odborné lékařské konferenci. Chtěla jsem slyšet informace ohledně přínosu zelených potravin přímo od zdroje. Nezprostředkovaně.

Cítila jsem, co zelenáčky dělaly  v mém těle; co všechno se mění nejen po fyzické, ale i duševní stránce. Ale díky znalostem jsem začala rozumět důvodům, proč se to tak děje. Pochopila jsem princip. Proto také tvrdím: Mě zelené potraviny zachránily život.

Občas se mi stalo, že mě lidi utli větou:

 „VÍRA TVÁ TĚ UZDRAVILA.“

Znělo to jako tečka. Konec debaty. Když těm zelenáčům věříš, tak je to jasný. Víra tvá tě uzdravila.

Ach, tak to ale vůbec není!

 

Co na to říct? Jak reagovat na „napadení“, že věřím v zelené potraviny tak, že mě moje víra v ně uzdravila?  A proč? Obhajovat jsem se nechtěla. A obhajovat zelenáčky není potřeba. Není to ani mým úkolem. Takže jsem mnohdy v rozhovoru ani nepokračovala.

Všimla jsem si, že toto říkali lidé, kteří nikdy zelené potraviny „nejedli“ a ani je nechtěli. Ječmen jim připadal už od pohledu jako žabinec a příšerně smrděl. A chlorella? Ble. Slovo „nejedli“ dávám do uvozovek z jednoho prostého důvodu. Oni třeba zelené potraviny ochutnali, vyzkoušeli, ale protože to bylo přeci odporné a hnusné, tak to nejedli. Ani ne pravidelně, a ani ne poctivě.

Vzpomněla jsem si, že poprvé, když jsem byla „zdravá“, jsem chlorellu také odmítla. Od nadšené paní, jsem dostala zelenou tabletku se slovy, jak je výborná. Poradila mi ji rozkousat a já se málem pozvracela. Chutnala po rybině. No, však jo! Je to sladkovodní řasa! Škoda, že mi nevysvětlila, proč to tak je.

Zelenáčky nemusí zachutnat hned, co je začneme užívat. Je to známka překyselení našeho těla. My se můžeme cítit zdravě, ale uvnitř našeho těla je bahňáček. Jak bychom to mohli vědět? Asi si těžko každý den budeme měřit ph moči. No, a zelené potraviny jsou zásadité. Dokáží odkyselit tělo. Jen ty reakce kyseliny a zásady si říkají o výbuch.

Můj smrdutý rybníček se zanedlouho poté projevil nemocí. Víte, že nemoc vzniká v kyselém prostředí? No, souvislosti. 😊

Když mi Jana přivezla zelenáčky, opakovala jsem si, hlavně chlorellu nekousej! Chlorellu jsem spolkla a zapila ječmenem. Podle návodu. Ječmen byl tak lahodný. Moje tělo po něm přímo bažilo. Byla to láska na první lok.

Cítila jsem energii. SILNOU ENERGII. Cítila jsem sílu, život, který se mi znovu vléval do žil. 

Nevsugerovala jsem si, že zelené potraviny mě uzdraví. Nemodlila jsem se k nim – o, pomozte mi.  Netušila jsem, co dokáží. Byla jsem ve stavu, kdy mi bylo všechno jedno. Jeden velký zmar!

Přesto tvrzení: „Víra tvá tě uzdraví“, je pravdivé!

Jen je potřeba tomu dobře rozumět a správně víru používat. 

Mě skutečně má víra uzdravila. Ale nebyla to víra v zelené potraviny.

Byla to má víra v sebe sama.

 

Trvalo dlouho, než jsem začala věřit sama sobě. Než jsem se přestala ponižovat, ustupovat, poslouchat ostatní, když tvrdili, co je pro mě nejlepší. Přestala jsem soutěžit. Za něčím se hnát. Přestala jsem se srovnávat. Přestala jsem sloužit. Zjistila jsem, že nemusím mít na všechno názor. Že je jednodušší nechat věci ať se stanou. Nechat to být.

Věřit v sebe sama, je to nejcennější, co se můžete naučit.  

Věřit v sebe sama je schopnost, kterou bychom měli rozvíjet od narození.

Víra je naše jistota.  Naše kotva. Proto bychom měli věřit sami v sebe, ve své schopnosti. Pak o svou jistotu nemůžeme přijít.

Jako malé děti věříme svým rodičům, kteří nás učí správným návykům. Vychovávají nás. Věříme učitelům, kteří nás učí psát, číst a počítat. Věříme lékařům. Věříme zkrátka autoritám, nebo ještě lépe – věříme lidem, které považujeme za autority. A kde je naše víra v nás samé?

Nemyslete si, že někdo jiný ví o vaší nemoci, vašem zdraví nebo vašem životě víc než vy sami! Nemyslete si, že rady odborníků  jsou vždy stoprocentní. Mnohdy ani oni sami neví, co se děje, nebo co se bude dít.

V životě neseme důsledky za to, čemu a komu věříme.  V současném světě je takový chaos, že ani nevíte komu můžete věřit. A přeci víte. VĚŘTE SOBĚ. Své intuici, svým pocitům, svému úsudku.

Jediným expertem na svůj život jste vy sami. Lékaři vám mohou pomoci, mohou být průvodci. Mohou vás navést a pomohou vám odstranit bloky, které brání uvědomění si vlastní hodnoty. Mohou vám v tom pomoci i jiní alternativní praktici, nebo nevědomě i lidé kolem vás.

Ale na vás je, abyste převzali za svůj život vědomou zodpovědnost. Vy se rozhodujete, co je pro vás nejlepší. Co do svého života vpouštíte. Co volíte. Nejste přeci obětí někoho jiného. Věřte si 🙂

Čím hlouběji ve víře v sami sebe půjdete, tím  budete objevovat nepředstavitelné lidské možnosti. Zkuste věřit neuvěřitelnému. Co když je na tom kousek pravdy? To, že se o tom veřejně nemluví, neznamená, že to neexistuje.

  • Víra v sebe je Síla.
  • Přijde mi, že víra v sebe je Láska.
  • Sebeláska.
  • A Láska je nejsilnější emocí.
  • Víra v sebe není tam venku. Víra v sebe je v nás samých.
  • Věřte na své pocity. Emoce. Naslouchejte si.

 

Jsme mocnější, než si myslíme

S Láskou Jája

Jája Janouchová
Žije vědomý, radostný život, za který převzala plnou zodpovědnost. Před lety se uzdravila z úzkostně depresivní nemoci, zjistila tím, že byla přirozeným následkem jejího tehdejšího stylu života a změnila se. Miluje život, sebe, své dvě děti, partnera a pejska Timíka. Její vášní je prožívání radostného života na všech úrovních bytí - fyzické, emoční, mentální a duchovní. Vede lidi a učí je, jak využívat svůj přirozený lidský potenciál, jak nalézt a žít plnohodnotný život. Příběh Jáji si přečtěte zde>> . Jája je autorkou e-Booku Objevte svou vnitřní sílu , a také pro Vás napsala eBook zdarma "Nestyďte se za depresi, aneb 7 zásadních kroků k uzdravení"
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů