Děkuji Dáše, aneb jak jsem se vrátila zpět

Asi jste si všimli, že můj blog dlouho spí. Má na to právo. Je to proto, že nevím, jestli je má vydávaná energie vůbec přínosná. Komukoliv z vás. Chybí mi zpětná vazba, zájem, otázky.

A tak jsem zvažovala, jestli ve webu fakt pokračovat, protože svůj úkol, nebo touhu chcete-li, jsem si splnila už tím, že jsem napsala knihu

Objevte svou vnitřní sílu.

Přiznám se (no nechtěla jsem to nijak rozmazávat :)), že letos jsem se k ní vrátila i já. Skolil mě útok kolegy v práci, a já jsem spadla pěkně hluboko. Možná mě neskolil jeho útok, ale reakce dvou, pro mě důležitých, kolegyň.

Třeba vám o tom napíšu, ale už teď vám můžu říct, že TA KNIHA má ohromnou moc. To, co v ní je, je skutečné, pravdivé a fungující. Pomůže vám srovnat si myšlenky, najít, proč se to stalo nebo proč se to děje, pomůže vám nastavit si priority pro svůj život, nabídne osvědčené a dle mého nejúčinnější cvičení a ještě vás pohladí, pofouká, rozesměje. Chtělo se mi až plakat dojetím, jak úžasné dílo jsem vytvořila.

No mohla bych pět ódy na svou knížku, ale raději bych slyšela vaše postřehy. Co vy si o ní myslíte? Je nápomocná i vám? Víte, ono psané slovo je jen psané slovo… Až my ho oživujeme. Dáváme mu emoční náboj podle svého aktuálního rozpoložení. Proto vznikají při psaném slově nedorozumění. Myslete na to, a případně se doptejte. Chtějte dovysvětlení, nebo ujištění, že jste to dobře pochopili. Tím uděláte pro sebe nejvíc. A mnohdy i pro ostatní.Předevčírem mi volala kamarádka Dáša. Měla problém a velmi opatrně zvažovala, jestli se mi může svěřit. Jestli jí budu rozumět. Jestli mě nevyděsí. Jsou zkrátka citlivá témata, která neříkáte všem svým kamarádům. Znám to moc dobře. A určitá speciální témata třeba neřeknete nikomu, protože se stydíte, bojíte, nebo nevíte, jestli vám druhý svou reakcí neublíží.

Bylo to takové opatrné a já najednou měla pocit, že musím něco udělat. „Už jsi si stáhla mojí knížku?“ Zeptala jsem se. „Knížku? Jakou? Tys napsala knížku?“ „To víš, koukni se na můj web. Mám tam jednu knížku zdarma a tu druhou placenou.“

Druhý den volá znovu. Už ví, že mi může říct, co jí tíží. Zároveň se udiveně vyptává, jak to, že o tom neví? Že jsem jí o tom nikdy neřekla? „Tam mám mezeru, Dášo. Nevím, jak lidem dát vědět o sobě, o knížce, o uzavřené facebookové skupince. Ani už nevím, jestli by to lidi zajímalo.“ „No to tedy zajímalo! Ty nevíš, kolik je lidí, kteří by se potřebovali svěřit, těch co hledají pomoc ne ze strany lékařů! Kteří budou rádi za tvou otevřenost, protože se oni sami mohou otevřít.“

Dášo! Dášo, děkuji ti. Vrátila jsi mě zpět!

Můžeme být obklopeni, třeba právě úzkou skupinkou lidí v práci, kteří nejsou těmi, komu je určena moje ebook. Raději sáhnou po beletrii, nebo po knihách, které dostali ocenění Magnesia Litera. Ale ta skupinka způsobí, že se vzdálíte od svého snu. Že se stáhnete do sebe. Že se uzavřete. Veškerou vaši snahu mohou pošlapat, udupat, vysmát se jí, přehlížet a i když sami nemají vlastní životní zkušenost, tak se staví do role větších odborníků, filosofů, rádců.

A pak se objeví člověk, který vám vrátí pocit, že ta práce na ebooku nebyla marná. Vrátí vás zpět a chce, abyste pokračovala, protože tomuto tématu je potřeba se věnovat. Odtabuizovat. Mít bezpečný prostor a zkušeného mentora.

Před pár měsíci jsem přemýšlela nad tím, jak vám mám knihu co nejvíce přiblížit, když všechny ceny narůstají. Vedle toho, že jsem oslovila nakladatelství a odmítla hrát hru o slepičce a kohoutkovi, tak jsem se rozhodla ebook Objevte svou vnitřní sílu zlevnit. Nebudu psát dlouhé emaily, že její hodnota převyšuje cenu. Zkrátka jsem to tak cítila a tak jsem to také udělala. Ostatní bude jen a jen na vás.

Díky Dáše, vytvořím novou facebookovou skupinku, která se nebude schovávat za název Nebe v srdci (i když tam přesně směřuji a mám nebe v srdci), ale ponese lépe vyhledatelný název – Nestyďte se za depresi. Ta skupinka nebude jen pro lidi, kteří mají depresi, může v ní najít odpověď i ten, kdo chce porozumět této nemoci, pochopit chování, najít pomoc, řešení, nebo se inspirovat v technikách osobního rozvoje, který je pro uzdravení nezbytný. Pokud byste neměli facebook a potřebovali byste být součástí nějakého bezpečného prostoru, napište mi, abych na to mohla reagovat, třeba napsáním článku.

Mějte se rádi a něco pro to dělejte

S Láskou Jája

Tagy:
Jája Janouchová
Žije vědomý, radostný život, za který převzala plnou zodpovědnost. Před lety se uzdravila z úzkostně depresivní nemoci, zjistila tím, že byla přirozeným následkem jejího tehdejšího stylu života a změnila se. Miluje život, sebe, své dvě děti, partnera a pejska Timíka. Její vášní je prožívání radostného života na všech úrovních bytí - fyzické, emoční, mentální a duchovní. Vede lidi a učí je, jak využívat svůj přirozený lidský potenciál, jak nalézt a žít plnohodnotný život. Příběh Jáji si přečtěte zde>> . Jája je autorkou e-Booku Objevte svou vnitřní sílu , a také pro Vás napsala eBook zdarma "Nestyďte se za depresi, aneb 7 zásadních kroků k uzdravení"
Komentáře
  1. Eliška Ferimentová napsal:

    Tedy ten Váš kolega to je ale kanec, zasloužil by pár facek. Takto dehonestovat osobu, jenž je tak ke všem otevřená mi přijde jako vrchol bezohlednosti. Ale Jarko jste skvělá vyřešila jste to s grácií a sluncem ve vaší duši. Nechť Vám pomohou paprsky zlatého slunce prozářit kolegovy temné stránky a dají Vám sílu v každodenním životě, který bývá někdy nespravedlivý, jak vidíme v tomto případě.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů